jaksprzedac.com

Blog

home 1622401 1280 - Mieszkanie jak przygotować je do sesji zdjęciowej?

Mieszkanie jak przygotować je do sesji zdjęciowej?

Sprzedając mieszkanie, dom lub inną nieruchomość warto wziąć sprawy sprzedaży w swoje ręce zamiast powierzać ją pośrednikom. Niestety agenci wykonują na ogół najprostsze zdjęcia, które rzadko kiedy ukazują rzeczywiste walory danego mieszkania czy domu. Profesjonalne zdjęcie nie tylko przykuje uwagę oglądającego, ale także zadziała na jego wyobraźnię. Pokaże bowiem zdecydowanie więcej niż fotografia wykonana w […]

Read More
sprzedaż mieszkania

Sprzedaż mieszkania z pomocą pośrednika

Sprzedaż mieszkania. Sprzedaż mieszkania to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Podczas gdy kupujący głównie ogląda oferty i załatwia kredyt, sprzedający musi zadbać o odpowiednią prezentację swojego mieszkania, o ogłoszenia w prasie i portalach internetowych, umawiać się na spotkania z oglądającymi i wreszcie zorganizować proces od strony formalnej – umowy, zadatki, zaświadczenia z wydziału ksiąg wieczystych, spółdzielni […]

Read More
office 594132 1920 - Jak przygotować się do oglądania mieszkania?

Jak przygotować się do oglądania mieszkania?

Tak jak w kontakcie z nowo poznawaną osobą, tak samo w przypadku oglądania mieszkania decydujące są pierwsze sekundy. Każdy kupujący przegląda oferty wyselekcjonowane wedle własnych kryteriów: lokalizacji, metrażu, ceny. Jednak aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto odpowiednio przygotować się do spotkania poświęconego prezentacji mieszkania czy domu. Jak to zrobić?

Read More
living room 977416 1920 - Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie?

Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie?

Każdy z nas chce mieszkać wygodnie, komfortowo, ale też modnie. Przedstawiam kilka pomysłów na to, jak urządzić mieszkanie w sposób funkcjonalny i atrakcyjny. W przyszłości poniższe rozwiązania z pewnością docenią potencjalni nabywcy lokum.

Read More
writing 1149962 1920 - Koniec roku a zakup mieszkania

Koniec roku a zakup mieszkania

Dla osób, które chcą zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania, koniec roku to ostatni dzwonek, aby zdążyć złożyć wniosek z wymaganym 15-procentowym wkładem własnym. Od 1 stycznia banki będą już wymagać wkładu własnego na poziomie 20 procent wartości nieruchomości, a to w gotówce stanowi różnicę od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Read More
hotel 1330850 1920 - Poznaj 7 najważniejszych błędów podczas sprzedaży mieszkania!

Poznaj 7 najważniejszych błędów podczas sprzedaży mieszkania!

Każdy, kto decyduje się na sprzedaż mieszkania chce zakończyć transakcję w możliwie jak najkrótszym czasie oraz na korzystnych dla siebie warunkach. Niestety życie pokazuje, że ten proces może znacznie rozciągnąć się w czasie. Jeżeli rozważasz sprzedaż mieszkania bez udziału agenta nieruchomości, sprawdź jakich błędów unikać, aby nie czekać na kupującego całymi miesiącami.

Read More
fotograf - Dobre zdjęcia ofertowe – klucz do sukcesu w sprzedaży

Dobre zdjęcia ofertowe – klucz do sukcesu w sprzedaży

Nie oszukujmy się. Absolutna większość potencjalnych nabywców pomija ogłoszenia pozbawione zdjęć. W czasach, gdy blisko 90 procent kupujących poszukuje ofert nieruchomości w internecie, zdjęcia są koniecznością. Jak zatem zrobić dobre fotografie ofertowe, aby przyniosły pożytek, a nie szkodę?

Read More
ahouse 2 - Odświeżenie mieszkania w kilku krokach

Odświeżenie mieszkania w kilku krokach

Ostatnio pisaliśmy o tym, że lekki lifting wnętrz może przesądzić o czasie (i cenie!) sprzedaży mieszkania. Dziś podpowiadamy, co zrobić, by szybko odmienić wizerunek wnętrza, gdy nie mamy czasu lub środków na skorzystanie z pomocy profesjonalnego home stagera.

Read More
Belveder Olsztyn 1 of 1 5 - Jak skutecznie sprzedać mieszkanie, cz. 2.

Jak skutecznie sprzedać mieszkanie, cz. 2.

Kolorystyka wnętrz Jednym z czynników wpływających na atrakcyjność wnętrza w oczach potencjalnego kupca jest kolorystyka. To element, z którego często nie zdajemy sobie sprawy. Jednak każdy świadomy właściciel, który chce szybko i korzystnie sprzedać mieszkanie, powinien przed przygotowaniem oferty zadbać o niewielki aranżacyjny lifting. Porządkując mieszkanie przed wizytą potencjalnych nabywców warto zadbać o to, aby […]

Read More
Pruszcz ogłoszenie5 1 of 1 - Jak skutecznie sprzedać mieszkanie część 1.

Jak skutecznie sprzedać mieszkanie część 1.

Jak skutecznie sprzedać mieszkanie część 1: Jak mówi motto którym się kieruję „Dobre wrażenie możemy zrobić tylko raz”. W Polsce nadal brakuje mieszkań. Pomimo, że od upadku komunizmu minęło już ponad 25 lat nadal kupienie mieszkania które nie będzie wymagało, odświeżenia i jest w pełni przygotowane do sprzedaży stanowi zaledwie procent w oferowanych nieruchomościach. Dlatego […]

Read More